23 خرداد 1396

خودروی لوتوس اگزیج کاپ 380 کوپ جدید که تنها 60 دستگاه از آن تولید خواهد شد خاص ترین و جدید ترین نمونه لوتوس اگزیج کاپ هست.

خودروی لوتوس اگزیج کاپ 380 کوپ جدید که تنها 60 دستگاه از آن تولید خواهد شد خاص ترین و جدید ترین نمونه لوتوس اگزیج کاپ هست که نسبت به مدل لوتوس اگزیج کاپ380 بسیار سبک تر و چسبندگی فوق العاده تری را داراست . این خودرو مطمئنا یکی از هیجان انگیز ترین خودروهای کولکسیونی لوتوس خواهد شد چراکه با توجه به تعداد 60 دستگاه تولیدی از آن و همچنین شتاب و هندلینگ متفاوت نسبت به دیگر مدل های لوتوس قطعا به نسخه بسیار خاصی بدل خواهد شد.  نسبت توان برتن این لوتوس شگفت انگیز 355  است و همچنین می تواند 60-0 مایل را در زمان 3.4 ثانیه برساند و نهایت سرعت خودرو را به 292 کیلومتر  برساند . اما نکته کلیدی در لوتوس اگزیج جدید وزن بسیار سبک آن و فیبر کربن استفاده شده در تمام  قسمت های بدنه آن است که این خودرو را روی وزن 1057 کیلوگرم نگاه داشته است .

این خودرو به واسطه مهندسی خاص لوتوس می تواند نیرویی معادل 200 کیلوگرم در قسمت  downforce  ایجاد کند . که این عدد 43% بیشتر از لوتوس اگزیج 380 معمولی است. نیروی downforce  فوق العاده و همچنین آیرودینامیک ستودنی این خودرو باعث می شود که این خودرو در شهر وپیست عملکرد بی نظیری داشته باشد . البته رینگ های 18 اینچی در قسمت عقب هم که به صورت استاندارد تقدیم مشتریان می شوند هم تاثیر به سزایی در چسبندگی خوب خواهد داشت. لوتوس اگزیج 380 کاپ جدید با موتور 3.5 لیتری سوپرشارژر خود می تواند 375 اسب بخار را در 6.700 دور و نهایت گشتاور  410 نیوتن بر متر مربع را ایجاد کند . دکمه ESP   در این خودرو قابلیت انتخاب 4 حالت رانندگی را دارد رانندگی اسپورت  که در آن تورتل افزایش پیدا می کند و همچنین کمک فنرها سفت تر ورهرزگردی کنترل می شود. در نوع درایو  که رانندگی عادی است و در حالت ریس خودرو از نظر شتاب گیری در حالت آماده تری قرار می گیرد .از جمله امکانات جالب لوتوس اگزیج 380 کاپ جدید  دکمه انتخاب میزان هرزگردی است که شما می توانید از 1 % تا 12% آن را انتخاب بفرمایید.

ژان مارک گیلس ، مدیرعامل شرکت لوتوس گفت: در توسعه لوتوس اگزیج 380 کاپ ما توانایی آن را پیدا کردیم که به جاه طلبی مسابقه بر روی یک ماشینی که می تواند در شهر مورد استفاده قرارگیرد و هرروز لذت بخش باشد برسیم .این اگزیج نه تنها در داخل شهر هیجان انگیز است بلکه همچنین قادر به برنده شدن در مسابقه های بسیار سخت هم هست . بزرگترین شگفتی برای بسیاری از این است که آن را به  طور قانونی با توجه به قابلیت عملکرد خودرو در داخل شهر مجاز به تردد است . برخلاف برخی از رقبا ، این چیزی هست که واقعا می تواند عالی باشد چه در مسیر های روزمره شهری و چه در مسابقه که بسیار پرشتاب و هیجان انگیز می شود .

 

تمام قسمت های مهم بدنه از فیبر کربن تولید شده اند که باعث می شود این خودرو نسبت به نمونه های عادی کاملا سبک باشد به عنوان مثال رکاب جلو و بغل و همچنین دیفیوزر دو حالته عقب و همینطور در پوش موتور و بال عقب که هرکدام 6.5 کیلو و 10کیلوگرم خودرو را سبکتر و آماده تر می کنند.

 

به لطف کمک فنرهای گازی Eibach  و سیستم فنر یندی billstein  در این خودرو   و همچنین دامپر قابل تنظیم و  میله رول بار عقب و لاستیک های استاندارد میشلین (285/30ZR18 ,275/15 ZR 17 ) و همچنین رینگ های فورج شده فوق العاده سبک  این لوتوس می تواند شتاب گیری و چسبندگی فوق العاده ای داشته باشد . همچنین  برای سیستم ترمز هم از کالیپرهای AP RACING استفاده شده که بی نظیر هستند .

البته مشتریان می توانند ادوات مختلفی را کم یا  زیاد نمایند از جمله انواع کیت اگزوزها و انواع  قسمت های رول بار و قسمت هایی که از نظر وزن تاثیر مستقیمی دارند و برای نسخه شهری اجباری نیستند .

Source : http://www.lotuscars.com/news/corporate/lotus-exige-cup-380-king-road-and-race

آخرین-اخبار-و-رویدادها آخرین-اخبار-و-رویدادها آخرین-اخبار-و-رویدادها