19 مهر 1394

زمانی که شما دو سوپر اسپرت را با هم مقایسه می کنید دنیا رنگ و بوی سرعت و هیجان را به خود می گیرد. 2 خودروی بی نظیر از کمپانی های نامدار لوتوس و پورشه.

زمانی که شما دو سوپر اسپرت را با هم مقایسه می کنید دنیا رنگ وبوی سرعت و هیجا ن را به خود می گیرد. 2 خودروی بی نظیر از کمپانی های نامدار لوتوس و پورشه. رقابت بین این دو خودرو به شکل بسیار متفاوتی انجام می شود جدالی نفس گیر بین مهندسی موتورهای آلمانی و طراحی وزنی و هندلینگ بی نظیر بریتانیایی که باعث می شود جذابیت این رقابت دو چندان شود.
از نظرعددی پورشه به خاطر حجم موتور و وزن سنگین ترش شاید جذابیت بیشتری در اهر امر داشته باشد اما لوتوس مثل یک دونده ی لاغر و تیزپا می تواند که در هر مرحله ای از نبردی قاتل پورشه باشد چرا که به همین نام در همه جای دنیا معروف است.
نسبت اسب به وزن لوتوس 4.1 و باکستر 4.8 است و دقیقا این همان نکته ای است که همواره در طول دوران، لوتوس را با موتورهای کم حجم و وزن بی نهایت سبک به اوج شتاب و لذت رانندگی رسانده است.

1415 کیلوگرم برای باکستر و فقط 911 کیلوگرم برای لوتوس الیزه. در تست میدانی که در بهترین پیست دنیا یعنی پیست نوربرگرینگ انجام گرفت از نظر شتاب گیری لوتوس چابک 0 تا 160 کیلومتر بر ساعت را یک ونیم ثانیه سریعتر به اتمام رساند ولی این در حالی است که در تست سرعت نهایی پورشه سنگین تر توانست به مقاومت هوا غلبه بیشتری داشته باشد و تا سرعت نهایی 272 کیلومتر برساعت برسد اما لوتوس به سرعت نهایی 252 کیلومتر بر ساعت رسید و البته هر دو از سرعت محدود شده جهانی که 250 هست بالاتر بودند .
نکته قابل توجه در این مقایسه به اختلاف زیاد حجم موتور و تعداد سیلندر مربوط می شود که خودروی لوتوس هم از نظر اقتصادی و هم آلایندگی زیست محیطی چندین پله بالاتر قرار می گیرد و میتوان ذکر کرد که مصرف آن تقریبا نصف پورشه است.
از دیدگاه نرمی و راحتی هر دو در تقریبا در یک جایگاه قرار دارند فقط با این تفاوت که ممکن است به علت فضای بیشتر پورشه از نظر سوار و پیاده شدن راحتتر از لوتوس به نظر بیاید .
اما طبق آمار بدست آمده طراحی خاص لوتوس از همان لحضه باز کردن درب حس رقابت و لذت رانندگی را به شما تلقین می کند و در نتیجه تست های انجام شده برای هندلینگ و شتاب گیری می توان گفت بدون شک لوتوس به واسطه چابک بودن در همه مراحل برتری خود را ثابت کرد و این در حالی است که هر دو از نظر قیمتی هر دو در یک رده قرار میگیرند .

 

Source : www.autobild.de/artikel/nordschleifen-duell-lotus-elise-sc_porsche-boxster-s-744720.html

 

آخرین-اخبار-و-رویدادها آخرین-اخبار-و-رویدادها آخرین-اخبار-و-رویدادها